• mobil +420 602 718 832

Agáve ovatifolia iced heart

Agáve ovatifolia iced heart

Agáve Ovatifolia -  iced heart odolává teplotám mezi -15°C / -16°C

Agáve ovatifolia - iced heart, je velmi zvláštní forma Agáve Ovatifolia -  Whales Tongue. Toto nádherné agáve má však ve svém středu srdíčko, které je o něco modřejší, ale bledší. Agáve Ovatifolia - Iced Heart je stejně odolné a tolerantní vůči našim obecně chladnějším a vlhčím zimám, takže se dá pěstovat po celý rok v zahradách celé ČR. Agáve Ovatifolia - Iced Heart vytváří architektonický tvar růžice, vyrůstá až do neuvěřitelné výšky a šířky, kolem 120 - 140 cm. Tato rostlina je naprosto ohromující, fascinující.

Stejně jako u všech ostatních agáve, pokud není mírné nebo suché mikroklima, doporučujeme v zimě postavit stříšku nad rostlinou nebo ji dát do skleníku s oknem. Když to bude nezbytně nutné, můžeme během zimy i přitápět. Od dubna do konce října můžeme pěstovat rostlinu i v květináči na plném slunci, záleží na počasí. Pak musíme rostlinu přemístit do skleníku nebo zimní zahrady, aby byla chráněna před mrazem a vlhkostí. Od listopadu do března rostlinu nezaléváme, musí být v naprostém suchu.

Důrazně doporučujeme tento exemplář vysadit do otevřené, dobře odvodněné půdy na jižní straně zahrady, nejlépe do skalky nebo do vyšší půdy a to na plném slunci. Agáve a juky by měly být VŽDY vysázeny minimálně 20 - 30 cm nad okolní půdu, aby přebytečná voda vytékala pryč od kořenů rostliny a nezůstávala kolem kořenového systému. Jinak by mohlo nastat uhnívání kořenů i kmene. Tyto rostliny milují vysazování u blízkých skal a kamenů, které slunce zahřívá, a tím dávají kořenům rostliny po celou dobu vegetačního období spoustu potřebného tepla.

 

Výsev tohoto exempláře doporučujeme vysazovat do volné půdy v celé ČR.

 

Galerie Agáve ovatifolia iced heart

Agáve ovatifolia iced heart Agáve ovatifolia iced heart