• mobil +420 602 718 832

Bismarkia nobilis

Bismarkia nobilis

Tato nádherná a mohutná palma pochází z Madagaskaru. Kdo tuto skvostnou palmu jednou spatří na vlastní oči, tak na ni nikdy nezapomene. Ve své rodné domovině dorůstá do výšky až 30 metrů.

Její vějířovité, stříbřitě zelené až stříbřitě šedé listy mají průměr 1 až 2 metry. Její kulaté vějíře na silných stoncích jsou k nepřehlédnutí. Okraje listů jsou nastřiženy zhruba do jedné třetiny průměru, díky čemuž vypadají velké a typicky palmově. Skoro bílý lesk na modrých vějířích, který je dobře viditelný ve slunci, se utváří až ve stáří. U mladých rostlin jsou listy zelené, potažené fialově. První roky v našem podnebí jsou pro tyto pomalu rostoucí palmy pocházející z Madagaskaru kritické, protože mají pouze dva až tři nové listy za rok a potřebují hodně světla a tepla. Starší exempláře, tzn. čtyř a více metrové, jsou oproti tomu nenáročné a snášejí velmi dobře i sucho.

Květy jsou bílé a zrají do dekorativních hnědých plodů. Palma je vhodná do většího prosvětleného prostoru. Vysazujeme do písčitého substrátu, přihnojujeme hnojivem pro palmy a přiměřeně zaléváme.

POZOR! NENÍ MRAZUVZDORNÁ a NEDOPORUČUJEME sázet do volné půdy!!!
Minimální teplota krátkodobě po dobu pár hodin 0°C , bez poškození +5°C.

Galerie Bismarkia nobilis

Bismarkia nobilis Bismarkia nobilis Bismarkia nobilis Bismarkia nobilis Bismarkia nobilis Bismarkia nobilis Bismarkia nobilis Bismarkia nobilis Bismarkia nobilis Bismarkia nobilis