• mobil +420 602 718 832

Yucca rostrata

Yucca rostrata

Juka rostrata je charakteristická výrazně mečovitými, znatelně namodralými a velmi pevnými listy, zakončenými špičkou. Tato stromová juka dorůstá do výšky 3,5 - 4 m a je původem ze severního Mexika.

Vytváří až 5x rozvětvenou korunu s bohatými rozetami šedozelených, 2,5 cm širokých a až 60 cm dlouhých listů. V létě nevyžaduje téměř žádnou péči - zavlažování je tabu (pokud se jí ovšem dostane řádné zálivky a přihnojování, věřte, že zázraky se dějí), v zimě je vysoce mrazuvzdorná. Kmen je pokryt velmi hezkou, hustou suknicí. Upřednostňuje dobře propustnou písčitou půdu, plně osluněné stanoviště. Potřebuje dostatek slunce, vzduchu a tepla.

Zálivka: V létě občas, zalévejte spíše méně než více, mezi zaléváním nechte kořenový zábal vyschnout (přílišnou zálivkou juku zahubíte!). Nesnáší vodu kapající seshora! V zimě udržujte v suchu.

Hnojení: Duben – srpen týdně. Hnojením minerálními hnojivy doplníte absenci živin téměř okamžitě, použití organických hnojiv se projeví na rostlině nejdříve za 2 - 3 týdny. Pravidelným doplňováním důležitých látek podpoříte nejen její růst, ale i mrazuodolnost (pozor na přehnojování - zchoulostivění rostliny).

Zazimování: Mmrazuvzdornost u juk volně vysázených krátkodobě až -23 °C.
Mrazuvzdornost u juk pěstovaných v přenosných nádobách jen -5 °C.
Růžice by měla být chráněna před zimními srážkami.

Doporučujeme výsev tohoto exempláře do volné půdy v ČR.

Galerie Yucca rostrata

Yucca rostrata Yucca rostrata Yucca rostrata Yucca rostrata Yucca rostrata Yucca rostrata Yucca rostrata