• mobil +420 602 718 832

Chamaerops humilis var. vulcano

Chamaerops humilis var. vulcano

/ -10°C až -14°C, výška v dospělosti 2,5 – 4 m/

Vzácná evropská varieta Ch. humilis pochází z Liparských ostrovů. Vyznačuje se kompaktní listovou korunou stříbřitých listů. Dorůstá do výšky 4 m. Vysazujeme do písčitého substrátu.

Snáší bohatou zálivku v letním horkém období. Půda nesmí vyschnout. S klesající teplotou omezíme zálivku na minimum. Ačkoliv je schopná přestát mrazy do -14°C, není příliš odolná vůči zimnímu vlhku. Většinou vyhnívá vnitřek kmene (srdíčko). Musí mít důkladný přístřešek neboli skleník. Tato palma přirůstá pomalu a roste spíše keřovitě, listy jsou dlanité, modrozelené, spodní strana je stříbřitě plstnatá, řapíky mají po okrajích trny. Přihnojujeme v době vegetace od března do září, dbáme však na to, abychom rostlinu nepřehnojili, jelikož by byla choulostivější. Pro větší odolnost v zimních měsících přihnojíme ještě v průběhu září hnojivem s vyšším obsahem draslíku a sníženým obsahem dusíku - draslík napomáhá vyzrávání pletiv a rostlina bude lépe připravena na příchod chladného počasí. Tato palma snáší i sušší vzduch, ale přílišné sucho může způsobovat poškození listů. Proto ji občas dopřejeme rosení a budeme udržovat vzdušnou vlhkost. Při venkovní výsadbě v zimě nezaléváme. Vystačí si s půdní vlhkosti. Pokud je ovšem velmi suchá zima, je bez srážek, tak zalejeme jen trochu, aby kořeny neuschly.

Velmi doporučujeme výsev tohoto exempláře do volné půdy v ČR, ale s vhodným přístřeškem.

POZOR!!! Minimální teplota krátkodobě po dobu pár hodin -14°C, bez poškození -5°C až 7°C, pokud je pod přístřeškem.

Galerie Chamaerops humilis var. vulcano

Chamaerops humilis var. vulcano Chamaerops humilis var. vulcano Chamaerops humilis var. vulcano Chamaerops humilis var. vulcano Chamaerops humilis var. vulcano Chamaerops humilis var. vulcano Chamaerops humilis var. vulcano Chamaerops humilis var. vulcano Chamaerops humilis var. vulcano Chamaerops humilis var. vulcano Chamaerops humilis var. vulcano