• mobil +420 602 718 832

Livistona australis

Livistona australis

Livistona australis / -3°C / -5°C - Výška v dospělosti až 30m.

 

Popis 

Tento druh Livistony pochází z pobřeží jihovýchodní Austrálie na okrajích deštných lesů a v oblasti Queenslandu v blízkosti moře. Dorůstá mezi 25 - 30 metrů s průměrem kmenu do 35 cm. Řapíky má velmi dlouhé mezi 1,5 - 2,5 metru. Může dosáhnout i větších rozměru ve sklenicích. Celkově mají listy i se řapíky od 3 do 4,5 metru. Listy jsou kruhovité. Semena jsou okolo 1,5 cm velké. V Austrálii je tato palma jedna z nejjižněji rostoucích palem. Livistona australis je velmi prostorná díky rozložení listů. Člověk musí mít opatrné pohyby kolem ní, protože má velmi malé a hlavně ostré ostny na řapících listů. Je v celkem nenáročná palma na pěstování a na celkovou údržbu. Listy se začínají poškozovat při -3°C a rostlina je odolná v rozmezí -5°C / -6°C.  

Pěstování: 

Palma je trochu více chladnomilná než ostatní palmy a tak není náročná na pěstování. Pěstitelům se tedy nabízí širší možnosti při pěstování. Přes zimní období  nemusíme rostlinu umisťovat do bytu, ale spokojí se s teplotami od 10-16°C , ale měla by být na světlem místě. Můžete i rostlinu mít bez problému celoročně v tropických podmínkách.

Zálivka:

V letním období zaléváme rostliny vydatně, tak aby substrát nevyschnl. Přes zimní období nebo při chladnějším zimování zálivku omezíme na minimum. Interval mezi zálivkou by měl být takový, aby substrát téměř vyschnl. Tohle dosáhnete pomocí dřevěné špejle, který zapíchnete do hlíny. 

Galerie Livistona australis

Livistona australis Livistona australis