• mobil +420 602 718 832

Agáve ovatifolia whale's tongue

Agáve ovatifolia whale's tongue

Agáve Ovatifolia - Whale’s Tongue – 15°C / -16°C

Dorůstá do rozměrů 100 -120 cm  na výšku x 100 -120 cm na šířku, takže je třeba na tento fakt brát zřetel a zasadit ji daleko od jiných rostlin neboť za 10 let bude mít gigantické rozměry. Sukulentní listy rostou do zaoblené růžici krátkých, širokých šedých listů, které mají výrazně kalíškový tvar. Listy mají po okrajích menší hroty podobné zubům. Zelenožlutý květ dorůstá do výšky 5-6 m.

Zeměpisný původ Agáve Ovatifolia je z Mexika a jižní části USA. Specifický název tohoto agáve pochází z latinských slov „ovatus“ pro „vejce“ a „folius“ pro „listy“. Název odkazuje na široké vejčité listy a obecný název, Agáve „velryby jazyk“, také popisuje tvar listu.

Toto agáve se snadno pěstuje a je velmi mrazuvzdorná až do -16 stupňů. Je to ohromující agáve, trochu kompaktnější a mírně menší formy, než je relativní k agáve Ovatifolia, se smaragdově zelenými listy na rozdíl od stříbrošedé. Má krásné výrazné vzory na jejich horním povrchu, které mají obvykle ostnaté okraje a ostrou špičku, takže je lepší je vysadit mimo chodníky.Je to krásné agáve pro exotické zahrady s pouštní tématikou. Agáve jsou úžasné exotické rostliny odolné vůči suchu. Tento typ je velmi populární okrasná rostlina v Evropě.

Důrazně doporučujeme tento exemplář vysadit do otevřené, dobře odvodněné, půdy na jižní straně zahrady, nejlépe do skalky nebo do vyšší půdy na plném slunci. Agáve a juky by měly být VŽDY vysázeny minimálně 20 - 30 cm nad okolní půdu, aby přebytečná voda vytékala pryč od kořenů rostliny a nezůstávala kolem kořenového systému. Jinak by mohlo nastat uhnívání kořenů i kmene. Milují vysazování u blízkých skal a kamenů, které slunce zahřívá, a tím dávají kořenům rostliny během vegetačního období spoustu potřebného tepla.

Galerie Agáve ovatifolia whale's tongue

Agáve ovatifolia whale's tongue Agáve ovatifolia whale's tongue