• mobil +420 602 718 832

Phoenix canariensis

Phoenix canariensis

/-4°C,bez poškození -7°C až -9°C - krátkodobě (pár hodin) ,výška v dospělosti do5 m/

Phoenix canariensis je jednou z celosvětově nejvíc pěstovaných palem. Její okrasná hodnota je nedocenitelná. Pochází z Kanárských ostrovů, odkud se rozšířila do celého světa.

Je paradoxem, že tam, kde je doma, je dnes velmi vzácná. Jako kulturní rostliny se tyto palmy rozmnožují po celém světě, je jich milióny a jsou ceněné hlavně díky mohutné koruně a silnému kmenu. 40 - 60 cm tmavě zelené široké reliéfovité zpeřené vějíře dosahují už v mladých letech délky 2 - 3 m, ve stáří až 5 m. Jsou v základu osázené ostny. Kmen bývá po dlouhá léta v květináči malý, kulovitý, ovšem v zemi palma přirůstá každým rokem rychle na objemu a kmen jí doroste do druhého nejširšího rozměru v říši palem (první je Jubaea chilensis). Datlové palmy jsou imposantními společníky na slunných terasách, zahradách i vnitřních dvorech. Celoročně jsou vhodné do zimních zahrad, u bazénů, ve vstupních halách s dostatečným světlem i na mnoha dalších místech, kde navozují příjemnou atmosféru. I přes jejich zdánlivě suchou lokalitu původu využívají kořeny Datlové palmy vodonosné vrstvy a zásobují se takto stále vodou. Proto musíme tyto rostliny v květináči pečlivě a dostatečně zásobovat vodou. U Datlových palem jsou rozdělena pohlaví, takže mužská, resp. ženská květenství se otvírají na rostlinách různorodě. Oranžově zbarvené oválné plody nejsou chuťově dobré.
Datlovníky testujeme ve volné půdě jíž druhým rokem, zatím úspěšně, ale musíme jim zajistit suché podmínky v zimním období, pokud je teplota pod -4°C, musíme i přitápět.

Velmi doporučujeme výsev tohoto exempláře do volné půdy v ČR, ale s vhodným přístřeškem i s vytápěním.

POZOR!!! Minimální teplota krátkodobě po dobu pár hodin -7°C až -9°C, bez poškození -4°C, pokud je pod přístřeškem a v naprostém suchu.

Galerie Phoenix canariensis

Phoenix canariensis Phoenix canariensis Phoenix canariensis Phoenix canariensis Phoenix canariensis Phoenix canariensis Phoenix canariensis Phoenix canariensis Phoenix canariensis Phoenix canariensis Phoenix canariensis Phoenix canariensis Phoenix canariensis