• mobil +420 602 718 832

Yucca Gigantea syp. Yucca elephantipes ( Giant Yucca )

Yucca Gigantea syp. Yucca elephantipes ( Giant Yucca )

Původem z Jižního Mexika a Střední Ameriky, též hojně vysazovaná na Jižní Floridě. Existují 2 typy. Bud tmavě zelená nebo světlo-zelená, která se nazívá yucca elephantipes " jewel." Má ohebné listy, které postrádají ostré hroty na koncích, charakteristické pro většinu juk.

Dorůstá do výšky až 10 m. Kmen je hrubší a silnější, čím jsou juky starší. Listy, které rostou ve spirálové růžici, jsou jasně zelené, 1,2 m dlouhé a asi 8 cm široké se zubatým okrajem. Stejně jako ostatní juky, tato má také bílé zvonkovité květy na dlouhé stopce vyrůstající v létě ze středu kmene. Tato juka roste snadno v jakékoliv dobře propustné půdě, kyselé nebo alkalické, a je tolerantní i ke slanému vzduchu. Toleruje přímé slunce i stín (při venkovním usmístění). Je velmi tolerantní i k suchu. Oproti některým jiným druhům tento druh po odkvetení neumírá. "Yucca Gigantea" - syn. "Yucca elephantipes" neboli "GIANT YUCCA" v překladu " GIGANT"  je nejvyšší ze všech juk. Hojně se používá jako dominanta u domů či kolem cest. Dobře roste v nádobách a je často prodávána jako interiérová rostlina pro její snadné pěstování. Pestíky jejích květů jsou jedlé. Nenáročná rostlina, dobře se jí daří i v bytových podmínkách.

Nedoporučujeme výsev tohoto exempláře do volné půdy v ČR.

Galerie Yucca Gigantea syp. Yucca elephantipes ( Giant Yucca )

Yucca Gigantea syp. Yucca elephantipes ( Giant Yucca ) Yucca Gigantea syp. Yucca elephantipes ( Giant Yucca ) Yucca Gigantea syp. Yucca elephantipes ( Giant Yucca ) Yucca Gigantea syp. Yucca elephantipes ( Giant Yucca ) Yucca Gigantea syp. Yucca elephantipes ( Giant Yucca ) Yucca Gigantea syp. Yucca elephantipes ( Giant Yucca ) Yucca Gigantea syp. Yucca elephantipes ( Giant Yucca ) Yucca Gigantea syp. Yucca elephantipes ( Giant Yucca ) Yucca Gigantea syp. Yucca elephantipes ( Giant Yucca )