• mobil +420 602 718 832

Dasylirion wheeleri

Dasylirion wheeleri

Popis rostliny

D. wheeleri neboli trávovník, jak se česky nazývá, patří k druhům, které jsou pro svoji odolnost a přizpůsobivost nejčastěji pěstovány mimo oblast svého původního rozšíření.

Pochází ze suchých oblastí ze severního Mexika, Texasu, Nového Mexika a jihovýchodních států USA, kde roste až ve výškách 1 800-1 900 metrů nadmořské výšky. Má modrozelené, částečně podélně štíhlé a zakroucené listy, které jsou po stranách opatřeny drobnými ostny. Silný kmen roste poměrně pomalu. Dorůstá do výšky 150 cm. Květenství dorůstá do pěti metrů. Jednotlivé květy jsou drobné, samčí jsou bílé a samičí růžové barvy. V létě, když je sucho, zaléváme pravidelně a v zimě jen když kořenový bal vyschne téměř úplně!!!

V našich podmínkách trávovníkům neprospívá přílišná zimní vlhkost. Proto v zimě musí mít naprosto suchý kořenový zábal. Pokud ji na zimu zastřešíme a do skleníku umístíme přitápění, přečká i ty největší mrazy. Pak se o ni nemusíme bát. Tato rostlina je krátkodobě odolná (tj. po dobu pár hodin do -18°C). Raději jí avšak přitápějme, a to už při 12°C – 15°C. Pokud je rostlina ve volné půdě, tak V ZIMĚ JI V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEZÁLÉVÁME.
Vystačí si z vlhkosti vzduchu i z vlhkosti okolní půdy.

Velmi doporučujeme výsev tohoto exempláře do volné půdy v ČR, ale POUZE se skleníkem.

Galerie Dasylirion wheeleri

Dasylirion wheeleri Dasylirion wheeleri Dasylirion wheeleri